Blues Bastard SOLITON Płyta, CD, Album, DVD, Katalog

Johnny Coyote - Blues Bastard

PREMIERA: 01.08.2011 | GATUNEK: BLUES | NR KATALOGOWY: SL 061-2

Ugryźć bluesa. Tak, na płycie rodzimego zespołu Johnny Coyote możemy zasmakować solidnej porcji bluesa.

Cała kompozycja skropiona jest niezwykłym głosem Ewy Pitury, który jest edenem dla uszu. Muzycy Johnny Coyote serwują słuchaczowi cięższą odmianę, której nadają miano southern bluesrock. Formacja wywodzi inspiracje bluesowe z południowych stanów USA oraz czerpie natchnienie z kompozycji oscylujących wokół rocka lat 70-tych. Czyni to płytę niezwykle oryginalną, ponieważ w Polsce taka odmiana bluesa nie jest zbyt powszechna.

Tytuł płyty Blues Bastard, czyli bluesowy bękart jest ucieleśnieniem wokalistki zespołu. Ewa Pitura skończyła właśnie 18 lat i po odbytej przygodzie z muzyką klasyczną, na przekór wszystkim, odkryła, że jej powołaniem jest granie bluesa. Ta dziewczyna obdarzona jest mocnym głosem i talentem scenicznym. Swoją osobowością porywa tłumy, często nazywana jest "zwierzęciem scenicznym", co wyraźnie słychać na niniejszej płycie.

Krążek Blues Bastard zawiera dwanaście własnych kompozycji Piotra Janużyka. Utworem promującym jest piosenka o intrygującym tytule Where Is My Cow ?, którą można usłyszeć w radiowej Trójce. Innymi ciekawymi utworami są: Toy Story, Bastard, czy Diamond. Większość utworów utrzymana jest w niesłychanie szybkim tempie, co sprawia, iż formacja jest pociągającą propozycją koncertową.

Tracklista:

1. WHERE IS MY COW ?
2. I ' M GONNA SHOOT YOU
3. TOY STORY
4. DIAMOND
5. TRAIN
6. BLIND ALLEY
7. ENUMERATION
8. I ' M HERE
9. BASTARD
10. INTRO TO TEN ...
11. TEN PIECES OF ME
12. FEAR